Informacja Administratora

BAL KARNAWAŁOWY

9    lutego  2023r. ( czwartek)o godz.10:00

odbędzie się w naszym Przedszkolu BAL KARNAWAŁOWY.

Zapraszamy wszystkie dzieci

Szanowni Państwo,

informujemy, że konsorcjum brokerskie Marsh / Supra Brokers na zlecenie Miasta Stołecznego Warszawy przeprowadziło w ramach Prawa Zamówień Publicznych konkurs ofert na ubezpieczenia NNW dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2022/2023, na podstawie którego wyłoniono najkorzystniejszą ofertę ochrony w Towarzystwie Ubezpieczeniowym UNIQUA TU S.A., skierowaną do wszystkich jednostek oświatowych m.st. Warszawy.

Propozycja obejmuje możliwość przystąpienia dzieci do ubezpieczenia w formie: online na stronie www.nnw24.pl, za pośrednictwem której każdy rodzic indywidualnie wybiera wariant ubezpieczenia dla swojego dziecka i opłaca składkę.

Szanowni Państwo, ubezpieczenie dzieci nie jest obowiązkowe, ale nigdy nie wiemy, czy nie wydarzy się jakiś wypadek, w którym dziecko dozna urazu.

Wychowawcy, ani inni pracownicy szkoły, nie zbierają pieniędzy na ubezpieczenie. Rodzice dokonują opłat zdalnie.  Mogą Państwo wybrać dowolną firmę ubezpieczeniową.

Podajemy Państwu link:

LINK

OGŁOSZENIE O ZMIANIE PRZEPISÓW UCHWAŁY ANTYSMOGOWEJ DLA MAZOWSZA

Powietrze w naszym regionie jest zanieczyszczone, szczególnie w sezonie grzewczym. To duże zagrożenie dla naszego zdrowia, życia i środowiska. Oddychanie takim powietrzem przyczynia się do powstania wielu chorób, w tym nowotworów. Aby poprawić jakość powietrza, wprowadzono uchwałę antysmogową[1], która obowiązuje od kilku lat wszystkich mieszkańców Mazowsza.

Ponieważ smog nie daje za wygraną, uchwała została znowelizowana[2]. Nowe przepisy obowiązują od 14 maja 2022 r.

JAKIE ZMIANY NAS CZEKAJĄ?

W przyszłym roku, od 1 października 2023 r. nie będzie można palić węglem na terenie m.st. Warszawy. W dalszej kolejności,  od 1 stycznia 2028 r.zakaz palenia węglem zacznie obowiązywać mieszkańców gmin z terenu powiatów: grodziskiego, legionowskiego, mińskiego, nowodworskiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, otwockiego, warszawskiego zachodniego oraz wołomińskiego.

Wyjątek: zakaz spalania węglanie dotyczy Cię, jeśli zainstalowałeś kocioł, piec, kominek lub inny ogrzewacz pomieszczeń na paliwa stałe (np. węgiel, drewno czy pellet):

- przed 11 listopada 2017 r., spełniający wymogi klasy 5,

- przed 1 czerwca 2022 r., spełniający wymogi ekoprojektu.

Nie wolno będzie ogrzewać paliwami stałymi nowo budowanych budynków jeśli wystąpisz z wnioskiem o pozwolenie na budowę lub zgłoszeniem po 1 stycznia 2023 r., o ile możliwe będzie ich podłączenie do  sieci ciepłowniczej.

POMOC FINANSOWA

Na wymianę kotłów oraz ocieplenie budynku możesz otrzymać dofinansowanie z gminnego programu dotacyjnego lub z krajowego programu Czyste Powietrze. Dotacje możesz łączyć. Skorzystaj też z ulgi termomodernizacyjnej.

W ramach programów możesz uzyskać dotacje do wymiany kotłów i pieców na nowoczesne źródła ciepła, montaż odnawialnych źródeł energii oraz docieplenie budynków jednorodzinnych (ocieplenie ścian i stropów, wymianę okien i drzwi). Więcej informacji uzyskasz na stronach:

www.eko.um.warszawa.pl/dotacje - dotacje warszawskie,

www.czystepowietrze.gov.pl - program Czyste Powietrze.

W czasie, gdy ceny wszystkich nośników energii (gaz, prąd, węgiel, drewno opałowe, itd.) drastycznie wzrosły, inwestycja w wymianę źródła ciepła na nowoczesne oraz ocieplenie budynku, jest najlepszym sposobem na obniżenie rachunków.

Nie zwlekaj! Skorzystaj z dotacji, płać mniej za ogrzewanie i nie zanieczyszczaj powietrza!

WARTO WIEDZIEĆ

Przestrzeganie przepisów uchwały antysmogowej jest kontrolowane. Za użytkowanie niedozwolonych źródeł ciepła i opału możesz otrzymać mandat do 500 zł, a w przypadku dalszego łamania przepisów, Twoja sprawa może zostać skierowana do sądu. Możliwa grzywna

to nawet 5 000 zł!

[1] Uchwała nr 162/17 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 24 października 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

[2] Uchwała nr 59/22 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 26 kwietnia 2022 r. zmieniająca uchwałę w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

[1] Uchwała nr 59/22 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 26 kwietnia 2022 r. zmieniająca uchwałę w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.