Informacja Administratora

SZANOWNI RODZICE,

INFORMUJEMY PAŃSTWA, ŻE  NASZE PRZEDSZKOLE PEŁNI DYŻUR WAKACYJNY
W LIPCU W DNIACH: 04.07-22.07.2022r.(15 dni)

Opłata za żywienie w czasie dyżuru wakacyjnego wynosi 195zł.

Stawka dzienna wynosi 13zł.

Opłatę proszę wnieść na numer konta

52 1030 1508 0000 0005 5053 2042

Procedury organizacji pracy Przedszkola nr 13 w okresie pandemii COVID-19 opracowane na podstawie  wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 01.09.2021

1.Przedszkole jest czynne od 7.00 do 17.30

2.Dzieci są przyprowadzane do przedszkola  wyłącznie w godzinach 7.00-9.00.

3.Grupa dzieci wraz z opiekunem przebywa w jednej wyznaczonej i stałej sali(w miarę możliwości organizacyjnych)

4.Grupy dzieci przebywają pod opieką stałych nauczycieli(w miarę możliwości   organizacyjnych).

5.Dzieci z różnych grup- w miarę możliwości organizacyjnych - nie stykają się ze sobą ani na terenie przedszkola ani podczas pobytu w ogrodzie.

6.Dzieci nie przynoszą z domu żadnych przedmiotów ani zabawek i nie zabierają ich z placówki.

7.Wyposażenie sal ogranicza się do przedmiotów i sprzętów, które można wyprać lub  zdezynfekować.

8.Pracownicy przedszkola  zachowują dystans społeczny między sobą wynoszący min.1,5 m.

9.Personel kuchenny  nie kontaktuje się z dziećmi i nauczycielkami.

10.Pracownicy przedszkola są  zaopatrzeni  w jednorazowe rękawiczki ,maseczki , fartuchy  ochronne z długimi rękawami .

11.Temperatura będzie mierzona tylko w przypadku dzieci, które wykazują objawy chorobowe.

12.Rodzice i opiekunowie przychodzą do przedszkola w maseczkach ,po wejściu do przedszkola dezynfekują ręce.

13.Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do szatni. W szatni grup starszych mogą przebywać jednocześnie  3 osoby z dziećmi , a w szatni grypy I –2 osoba.

Po rozebraniu dzieci są przekazywane pracownikom  przedszkola .

14.Przy odbiorze rodzic wywołuje dziecko z grupy domofonem a pracownik przedszkola przekazuje dziecko rodzicom w szatni.

15.Osoby przyprowadzające i odbierające dzieci zachowują dystans społeczny w odniesieniu do pracowników przedszkola i innych dzieci i rodziców wynoszący

min.1,5 m.

16.Do przedszkola mogą uczęszczać tylko zdrowe dzieci.

17.Dzieci nie mogą być przyprowadzane do przedszkola gdy wykazują objawy choroby oraz w sytuacji gdy w domu przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji .

18.Dzieci są przyprowadzane i odbierane  przez osoby zdrowe.

19.Dziecko ,u którego wystąpią niepokojące objawy choroby będzie izolowane w odrębnym pomieszczeniu ,a rodzice natychmiast powiadomieni o konieczności niezwłocznego odebrania z przedszkola. Osoba opiekująca się dzieckiem w izolatce zachowuje dystans min.2 m.

20.Osoby trzecie mogą przebywać w przedszkolu tylko w uzasadnionych przypadkach ,przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności ( wyłącznie osoby zdrowe,

posiadające osłonę ust, nosa, obowiązkowa dezynfekcja rąk)

21.W przypadku wystąpienia niepokojących objawów pracownicy nie przychodzą do pracy, pozostają w domu i kontaktują się  telefonicznie z lekarzem podstawowej

opieki zdrowotnej , a w razie pogarszania się stanu zdrowia    powinni zadzwonić pod nr 112 (999) i poinformować, że  mogą być zakażeni koronawirusem.

22.Gdyby niepokojące objawy   infekcji górnych dróg oddechowych  pojawiły się w trakcie  pracy

-pracownik   powinien skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej ,aby uzyskać teleporadę medyczną.

-należy poddać gruntownemu sprzątaniu i dezynfekcji obszar , w którym przebywał i poruszał się pracownik

-należy ustalić listę osób przebywających w tym samym czasie w tych samych miejscach w przedszkolu , w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie                  i stosować się do wytycznych GIS odnoszących się do osób , które miały kontakt z zakażonym.

23.W przypadku potwierdzonego zakażenia SARS-COV-2 na terenie przedszkola należy zastosować się do zaleceń powiatowego inspektora  sanitarnego.

24.W przedszkolu stosuje się szczególne zasady higieny i dezynfekcji

*zabawki, sprzęt w salach i ogrodzie , przybory  są codziennie czyszczone i dezynfekowane

*toalety, wszystkie powierzchnie dotykowe (poręcze, klamki, włączniki, klawiatury ) powierzchnie płaskie, blaty, oparcia krzeseł są systematycznie dezynfekowane

*dezynfekcję przeprowadza się zgodnie z zaleceniami producenta środków dezynfekcyjnych , wyłącznie wtedy gdy  dzieci przebywają poza salą