O nas

Przedszkole nr 13 przy ul.Schillera 6a mieści się w  wolno stojącym budynku,  pomiędzy Al. Solidarności  a ul. Długą, w pobliżu stacji metra Ratusz Arsenał.Placówka jest po kapitalnym remoncie.Posiada  nowocześnie wyposażony ogród,  przeznaczony do gier i zabaw na świeżym powietrzu.Plac zabaw wyłożony jest miękką nawierzchnią, co znacząco wpływa na bezpieczeństwo dzieci. Wielką atrakcję  stanowi różnorodny  sprzęt ogrodowy,rowerki i samochody. Przedszkole jest placówką 4- oddziałową, posiadającą  4 sale dydaktyczne dostosowane do możliwości i potrzeb rozwojowych dzieci. Sale są przestronne, dobrze wyposażone i estetycznie zaaranżowane, zgodnie z przyjętymi standardami. W  sali gimnastycznej  odbywają się zajęcia sportowe, rytmiczne oraz  uroczystości przedszkolne. Szatnie dla dzieci podzielone są  na dwie części, osobno znajduje się szatnia dla dzieci młodszych. Placówka posiada nowocześnie wyposażoną kuchnię,zmywalnie i zaplecze sanitarne. Gabinet dydaktyczny wyposażony jest w różnorodny sprzęt multimedialny, z bogatych zasobów bibliotecznych korzystają zarówno nauczyciele, rodzice jak i  zatrudnieni specjaliści: logopeda, psycholog.W placówce funkcjonuje baza doradcy metodycznego.  Każda grupa wiekowa liczy 25 dzieci .Wszystkie nauczycielki posiadają wyższe wykształcenie i pełne kwalifikacje  pedagogiczne. Tradycją przedszkola jest organizacja spektakli tzw.,, teatru totalnego” z udziałem wszystkich dzieci i nauczycieli. Społeczność przedszkola stanowią: dzieci, rodzice i personel. Naszym atutem jest ciepła i serdeczna atmosfera, co sprawia, że wszyscy czują się tu dobrze i bezpiecznie.