Dzieci z grupy III na planie filmowym

Wycieczka na plan filmowy

16.04.2018r. dzieci z grupy III  były  na planie filmowym serialu ,,Barwy szczęścia” w Konstancinie.

Nie oglądaliśmy wcześniej tego filmu ale słyszeliśmy,że nasze mamy, babcie , ciocie , a czasem tatusiowie oglądają odcinki tego serialu.

Poznaliśmy pracę aktorów, reżysera, panów zajmujących się nagłośnieniem i oświetleniem.

Widzieliśmy jak panie charakteryzatorki( trudne dla nas słowo do wymówienia) przygotowywały aktorów do wyjścia na plan. To było bardzo ciekawe,że można tak zmieniać wygląd twarzy.

Widzieliśmy takie nieprawdziwe mieszkanie bez dachu, ze schodami donikąd ale z meblami

i różnymi rekwizytami, prawdziwe kamery i monitory . Mogliśmy wejść do garderoby ,a pani kostiumograf pokazywała nam bardzo dużo ubrań, butów i różnych rzeczy potrzebnych do filmu.

Obserwowaliśmy jak aktorzy nagrywali sceny i musieliśmy być bardzo cicho. Nasz kolega Michał powiedział przez mikrofon ,,AKCJA”. Pan reżyser pochwalił nas, że potrafimy zachowywać się ciszej niż dorośli i kazał im brać z nas przykład. To wcale nie takie łatwe nakręcić film.

Najciekawsze było na zakończenie wycieczki – pyszne drożdżówki :) , które jedliśmy w autobusie, w którym odpoczywają i jedzą aktorzy i inni pracownicy filmu . To był bardzo ciekawy i pełen wrażeń dzień.

Napisała: Beata Sikorska