Projekt ,, Mały Dietetyk”

 

Nasze Przedszkole uczestniczy w projekcie Mały Dietetyk. Jest to cykl sześciu warsztatów edukacyjno-kulinarnych mających na celu przekazanie w pozytywny sposób informacji o prawidłowym żywieniu oraz ukształtowanie dobrych nawyków żywieniowych. Udział dzieci w projekcie zwiększa ich poczucie odpowiedzialności za swoją dietę i związane z nią zdrowie.

Dobre nawyki żywieniowe to sposób na zachowanie zdrowia i dobrej formy przez całe życie!

W naszym Przedszkolu warsztaty będą odbywać się w każdy czwartek w okresie od 15 marca do 26 kwietnia.

Tematy warsztatów skupiają się wokół wybranych grup produktów i omawiają najważniejsze aspekty prawidłowej diety dzieci oraz zachęcają do poznawania nowych smaków. Dzieci na każdym warsztacie mają szansę wspólnie przygotować pyszne i zdrowe danie. Nasze warsztaty to duża dawka pozytywnej energii, wiedzy i dobrego jedzenia!

Prowadzący warsztaty to doświadczeni edukatorzy i specjaliści żywienia człowieka.

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie DIETANOVA.

Projekt współfinansuje Urząd M. St. Warszawy.

 

Szanowni Państwo,

W ramach projektu Mały Dietetyk zapraszamy Państwa do skorzystania z analizy sposobu żywienia. Spis dziennego spożycia pozwala specjaliście na ocenę sposobu odżywiania. Prosimy o uzupełnienie tabeli jadłospisem Państwa dziecka z 3 kolejnych dni, najlepiej wliczając w to jeden dzień wolny od obowiązków szkolnych, czyli np. czwartek, piątek, sobota lub niedziela, poniedziałek, wtorek. Ważne jest aby uwzględnić wszystko co dziecko faktycznie zjadło i wypiło w ciągu dnia, także te rzeczy które np. kupiło samo w czasie lekcji.Proszę uwzględnić wszystkie wypijane napoje, także wodę. Spis, w wersji elektronicznej (może być skan albo zdjęcie),prosimy przesłać na adres mailowy malydietetyk@dietanova.org

Jako wynik analizy otrzymają Państwo wskazówki, które mogą posłużyć w lepszym odżywianiu Państwa dzieci oraz całej rodziny.

Imię dziecka, przedszkole, grupa Data urodzenia dziecka
Masa ciała Wzrost
Kontaktowy adres mailowy
Alergie, choroby dziecka
Aktywność fizyczna dziecka (treningi, zajęcia sportowe – rodzaj i ile razy w ciągu tyg.)
Uwagi / pytania

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby wykonania analizy sposobu odżywiania zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133 poz.883). Oświadczam, że jestem świadomy, iż dostarczone przez Stowarzyszenie zalecenia dotyczące zmiany trybu życia opracowywane są zgodnie z aktualną wiedzą naukową z zakresu żywienia człowieka, jednak ze względu na złożoność i specyfikę organizmu ludzkiego oraz ograniczony kontakt ze specjalistą ds. żywienia nie są jednoznaczne z gwarancją osiągnięcia celu wyznaczonego przez Pacjenta. Porada żywieniowa nie zastępuje konsultacji lekarskiej.

 

…..…………………………………………

Podpis

Objaśnienie tabeli:

POTRAWY I PRODUKTY

  1. POTRAWA – kanapki z masłem, szynką i pomidorem; PRODUKTY: chleb biały, masło, szynka drobiowa, pomidor;

POTRAWA – zupa pomidorowa z ryżem; PRODUKTY: wywar warzywny, koncentrat pomidorowy, śmietana, ryż (jeśli posiłek poza domem, zwrócić uwagę czy zupa podprawiana śmietaną itp.)

ILOŚĆ – określenie ilości produktu,

  1. chleb – dwie duże kromki, wędlina – dwa plasterki, pomidor – średni, zupa – pełny talerz, cukier – łyżeczka,

jeśli produkt rynkowy taki jak np. serek wiejski, chipsy – podać producenta oraz masę netto z opakowania lub

np. serek wiejski Piątnica – opakowanie/ pół opakowania, chipsy paprykowe Lay’s – mała paczka

 

 

Share Social